Additional information
| UPC | 023614869580 |
|---|---|
| Manufacturer | Browning |
| Manufacturer Part Number | 036120229 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Description | Heavy Sporter Threaded |
| Barrel Length | 26" |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Caliber/Gauge | .300 WINCHESTER MAGNUM |
| Capacity | 3 + 1 |
| Hand | Right Hand |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Muzzle | Thread Protector |
| Overall Length | 46.88" |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Stock Description | Adjustable Max |
| Stock Finish Group | Black |
| Trigger | Adjustable Deluxe |
| Weight | 8.07 lbs |
| Weight Range | 8 lbs to 8.99 lbs |




Reviews
There are no reviews yet.