Additional information
| UPC | 023614869658 |
|---|---|
| Manufacturer | Browning |
| Manufacturer Part Number | 036121229 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Description | Heavy Sporter Threaded |
| Barrel Length | 22" |
| Barrel Length Range | 22" to 22.99" |
| Caliber/Gauge | .300 WINCHESTER MAGNUM |
| Capacity | 3 + 1 |
| Hand | Right Hand |
| Material | STEEL |
| Muzzle | Thread Protector |
| Overall Length | 42.13" |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Stock Description | Adjustable Max |
| Stock Finish Group | Brown |
| Trigger | Adjustable Deluxe |
| Weight | 7.14 lbs |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |




Reviews
There are no reviews yet.