Additional information
| UPC | 747115462902 |
|---|---|
| Manufacturer | Weatherby |
| Manufacturer Part Number | VC38350NR0O |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Description | #2 Standard |
| Barrel Length | 20" |
| Barrel Length Range | 20" to 20.99" |
| Caliber/Gauge | .350 Legend |
| Capacity | 5 + 1 |
| Material | STEEL |
| Overall Length | 40" |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Stock Description | Monte Carlo |
| Stock Finish Group | Black |
| Weight | 7.25 lbs |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |




Reviews
There are no reviews yet.