Additional information
| UPC | 011356320513 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32051 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Description | Sporter |
| Barrel Length | 22" |
| Barrel Length Range | 22" to 22.99" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 + 1 |
| Color | Flat Dark Earth |
| Finish | Matte |
| Hand | Right Hand |
| Material | STEEL |
| Number of Magazines | 1 4 rd. Detachable Box |
| Overall Length | 42.50" |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Sights | No Sights |
| Stock Description | Fixed |
| Stock Finish Group | Brown |
| Trigger | AccuTrigger |
| Weight | 6.60 lbs |
| Weight Range | 6 lbs to 6.99 lbs |




Reviews
There are no reviews yet.