Additional information
| UPC | 011356326966 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32696 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Description | Medium Heavy Fluted |
| Barrel Length | 26" |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Caliber/Gauge | .300 PRC |
| Capacity | 5 + 1 |
| Hand | Left Hand |
| Overall Length | 47.11" |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Stock Description | AccuStock w/AccuFit V2 |
| Stock Finish Group | Brown |
| Trigger | AccuTrigger |
| Weight | 9.90 lbs |
| Weight Range | 9 lbs to 9.99 lbs |




Reviews
There are no reviews yet.