Description
The SE17 is an economical but still attractive alternative to TR’s popular Sporter. It ships with 5 Mobil choke tubes.
$30600
Silver Eagle Arms SE172026 SE17 Semi-Auto 20 Gauge 26″ 4+1 3″ Black Rec Turkish Walnut Stock Right Hand (Full Size)
Only 2 left in stock
The SE17 is an economical but still attractive alternative to TR’s popular Sporter. It ships with 5 Mobil choke tubes.
| UPC | 812052023803 |
|---|---|
| Manufacturer | Silver Eagle Arms |
| Manufacturer Part Number | SE172026 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Description | Vent Rib |
| Barrel Length | 26" |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Caliber/Gauge | 20 Gauge |
| Capacity | 4 + 1 |
| Chamber Size | 3" |
| Choke Type | MobilChoke |
| Chokes Included | 5 |
| Hand | Right Hand |
| Receiver Description | Black Steel |
| Shipping Weight | 8.4 |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Stock Description | Fixed |
| Stock Finish Group | Brown |
| Weight | 8.4 |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.