Additional information
| UPC | 682146898682 |
|---|---|
| Manufacturer | Pointer |
| Manufacturer Part Number | REXPFT12TCAMO |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Description | Vent Rib |
| Barrel Length | 24" |
| Barrel Length Range | 24" to 24.99" |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Capacity | 5 + 1 |
| Chamber Size | 3" |
| Hand | Right Hand |
| Overall Length | 38.25" |
| Receiver Description | Drilled & Tapped |
| Safety | Crossbolt |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Stock Description | Fixed |
| Stock Finish Group | Camouflage |
| Weight | 8.20 lbs |
| Weight Range | 8 lbs to 8.99 lbs |




Reviews
There are no reviews yet.