Additional information
| UPC | 747115463190 |
|---|---|
| Manufacturer | Weatherby |
| Manufacturer Part Number | MBP01N270NR3B |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Description | Fluted Threaded |
| Barrel Length | 21" |
| Barrel Length Range | 21" to 21.99" |
| Caliber/Gauge | .270 Winchester |
| Capacity | 2 + 1 |
| Hand | Right Hand |
| Material | Titanium |
| Muzzle | Accubrake |
| Overall Length | 41.25" |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Stock Description | Fixed Peak 44 Bastion |
| Stock Finish Group | Camouflage |
| Trigger | TriggerTech |
| Weight | 4 lbs |
| Weight Range | 4 lbs to 4.99 lbs |




Reviews
There are no reviews yet.